Úvod » Motivačná literatúra » Aladinov faktor (Jack Canfield)


        

Aladinov faktor (Jack Canfield)

Predané

 

Číslo produktu: 00244
Vydavateľ: Sofa
Rok vydania: 1997
Cena:
5,00 €

Autori tejto populárno – inšpirujúcej publikácie sú mnohým čitateľom asi známi z niekoľkých pokračovaní knižiek Slepačia polievka pre dušu. V podobnom štýle, t.zn. s využitím prerozprávaných príbehov a skúseností množstva obyčajných ľudí, je napísané aj toto dielko. Jeho základnou myšlienkou je : “požiadaj a dostaneš”. Aj Aladin, keď pošúchal lampu a zjavil sa mu Džin, musel vysloviť svoje želanie, aby mu bolo splnené.

V prvej časti popisujú autori 5 prekážok, ktoré nám bránia požiadať o to, čo chceme. Sú to: 1. nevedomosť /nevieme, aké sú naše možnosti/, 2. nesprávne zmýšľanie – “mýty” /naučené z rodiny, školy, z televízie, náboženstva, od lekárov./. 3. strach / z odmietnutia, z bezmocnosti, z poníženia, z trestu, z opustenosti, zo zaviazanosti/. 4. nízky stupeň sebahodnotenia - neveríme, že naše potreby sú dôležité. 5. pýcha – očakáva sa od nás, že všetko zvládneme sami. Požiadanie však zvyšuje našu šancu na splnenie želania.

Druhá časť je venovaná schopnosti vedieť, čo si treba želať. A keď to už vieme, musíme veriť, že sa to dá dosiahnuť. Odmietnutie neznamená negatívny postoj k mojej osobe, ale môže súvisieť s rôznymi myšlienkovými pochodmi danej osoby. A čarovná formulka tých, čo úspešne žiadajú znie: “niekto povie áno, niekto povie nie, no a čo! Niekto iný niekde čaká, kým ho požiadam!”. Známy zámorský hokejista Wayne Gretzky povedal: “Sto percent striel, ktoré nevystrelíte, míňa svoj cieľ”.

Tretia časť je venovaná návodom – ako, koho a o čo žiadať. Žiadajme tak, akoby sme očakávali, že dostaneme to, čo chceme. Žiadajme toho, kto nám môže dať to, čo chceme. Buďme presní a konkrétni – svoje žiadosti špecifikujme /čo chceme, koľko a dokedy/. Žiadajme o to, čo chceme a nie o to, čo nechceme /napr. nie “netrieskaj dverami”, ale “zatváraj dvere pomaly”/. Žiadať musíme srdcom, s nadšením, zdvorilo, láskavým tónom, hľadiac do očí. Žiadanie s humorom a tvorivo prináša úspech. Aby sme niečo dostali, musíme niečo najprv dať. Buďme ochotní prijať i zápornú odpoveď. Zápor je polovica reality.

 

Počet strán: 330
Jazyk: slovenský 
Väzba: pevná s prebalom
Stav prebalu: 5/5
Stav knižného bloku: 5/5

MzQ1YWQ2N