Úvod » Beletria » Greta Garbo (Judit Csengery)


        

Greta Garbo (Judit Csengery)

akcia

Predané

 

Transparentná história cien
Číslo produktu: 06822
Vydavateľ: Smena
Rok vydania: 1991
Cena:
2,92 €

Viac o knihe

Filmová kritička a novinárka Judit Csengeryová sa podujala na neľahkú úlohu. Napísať knihu o živote a umeleckej kariére superhviezdy filmového neba, o slávnej Grete Garbo, bolo nevšedným a smelým podujatím, ak máme na mysli to množstvo literatúry, životopisov a článkov, ktoré na rozličnej úrovni a z rozličných hľadísk rozoberajú ľudský a umelecký profil tejto výnimočnej herečky, ktorá patrila nielen k najtalentovanejším, ale vari aj k najkrajším ženám filmového plátna vôbec. Čitateľ sleduje rozvíjajúci sa talent, osudné i osudové peripetie veľkej herečky od začiatkov jej kariéry až po jej odchod z umeleckého sveta.
Dnešná generácia vie pomerne málo o Grete Garbo, ktorá od začiatku storočia až po prvé roky druhej svetovej vojny svojím nevšedným zjavom, krásou a talentom držala v neustálom napätí a horúčke celý umelecký svět. Autorka nepodľahla rozličným bulvárnym a lacným senzáciám, ktoré sa zjavujú v publikáciách o veľkých filmových hviezdách. Neprehŕňala sa v intímnom živote Grety Garbo. Podala o nej autentický obraz, usilovala sa ju priblížiť čitateľovi takú, aká naozaj bola, predstaviť ju cez jej umenie, talent a ľudské vlastnosti. Pri vykresľovaní životných osudov a umeleckej kariéry využila, prirodzene, príležitosť aj na to, aby predstavila jej partnerov v živote a vo filme - M. Stillera, J. Gilberta, L. Stokowského a iných.
Pri príprave knihy do tlače nás zastihla správa o smrti Grety Garbo. Judit Csengryová pohotovo dopísala poslednú kapitolu knihy, ale aj života tejto legendárnej a toľkými záhadami opradenej Grety.

Počet strán: 168
Jazyk: slovenský
Väzba: pevná s prebalom
Stav prebalu: 5/5
Stav dosiek: 5/5
Stav knižného bloku: 5/5

NzMzOW