Úvod » Beletria » Mafiánsky princ (Philip Leonetti, Scot Burnstein, Christopher Graziano)


        

Mafiánsky princ (Philip Leonetti, Scot Burnstein, Christopher Graziano)

Predané

 

Číslo produktu: 02544
Vydavateľ: Ikar
Rok vydania: 2014
Cena:
7,00 €

Mafiánsky princ je osobným svedectvom „Magora Phila“ Leonettiho. Ten so svojím strýkom „Krpcom Nickym“ Scarfom viedol filadelfský klan mafiánov. Leonetti sa ako tridsaťtriročný stal najmladším zástupcom bosa La Cosa Nostry v dejinách a osobne sa podieľal na vzostupe aj páde americkej mafie v osemdesiatych rokoch. Práve vtedy prenikol organizovaný zločin do Atlantic City, mesta hazardu. Leonetti sa neskôr obrátil proti vlastným a v roku 1990 sa prvý raz postavil pred súd, aby svedčil proti štyrom bývalým členom skupiny. Podrobne opísal zločinecké operácie, ktoré sám kedysi viedol.

Leonetti sa nakoniec priznal k desiatim vraždám a vypovedal o fungovaní tajnej organizácie, zákonoch mlčanlivosti, vydieraní, úžere aj hazardných hrách. Tento krok si vyžiadal nepredstaviteľnú dávku odvahy a nemá v dejinách mafie obdobu.

Svedectvo Philipa Leonettiho viedlo k uväzneniu mnohých vysokopostavených členov mafie vrátane Johna Gottiho, Vincenta Giganteho, no najmä vlastného strýka Nicka Scarfa, čím sa začal postupný rozklad a úpadok La Cosa Nostry. Mafiánsky princ prináša pohľad na posledný rozkvet mafiánskych štruktúr v osemdesiatych rokoch a opisuje ich krvavý pád. A to všetko očami osoby, ktorá stála pri tom.

„... nikdy som sa nezachoval bezcitne, teda okrem toho, že som zabil zopár ľudí. Ale o tom je náš život. To je naša práca.“
Philip Leonetti

 

Počet strán: 384
Jazyk: slovenský 
Väzba: pevná s prebalom
Stav prebalu: 5/5
Stav knižného bloku: 5/5

NDUzMGU0