Úvod » Beletria » Poviedka 2020


        

Poviedka 2020

Antológia

Predané

 

Číslo produktu: 04803
Vydavateľ: KK Bagala
Rok vydania: 2020
Cena:
3,00 €

Viac o knihe

Zborník najlepších poviedok 24. ročníka tradičnej literárnej súťaže. Hlavnú cenu získal Peter Hoferica a porota udelila aj osem prémií, ktoré získali: Tímea Krekovič Beck, Matúš Benkovič, Šimon Drgoňa, Karlos Kolbas, Daša Krištofovičová, A. P. Zacharová, Štefan Ziegler a Svetlana Žuchová.

V knihe je okrem všetkých ocenených poviedok aj predslov predsednícky poroty Márie Modrovich, štatistické údaje a názvy poviedok, ktoré postúpili do druhého a tretieho kola. Na konci knihy je prihláška pre účastníkov ďalších ročníkov súťaže.

Poviedka 2020 zažila vo svojom dvadsiatomštvrtom roku doteraz nevídanú udalosť, nástup pandémie. Pri čítaní príspevkov som uvažovala nad tým, akým spôsobom ju covid-19 ovplyvnil. Počet prihlásených poviedok bol v podstate identický s minulým rokom. Epidémia však bola v textoch prítomná tématicky a podružne? s ňou aj motív domáceho násilia. Mentálne skraty prameniace z rôznorodej, ale intenzívnej frustrácie sa dokonca objavujú v troch ocenených textoch. Literatúra, ako býva jej zvykom, reflektuje skutočnosť: násilie si dvakrát odnesú ženy, raz dieťa.
(Mária Modrovich, predsedníčka poroty Poviedka 2020)

Počet strán: 168
Jazyk: slovenský
Väzba: brožovaná
Stav obálky: 5/5
Stav knižného bloku: 5/5

MjA2NDU5