Úvod » Beletria » Rozhovory spoza opony (Eva Pavlíková)


        

Rozhovory spoza opony (Eva Pavlíková)

akcia

Predané

 

Transparentná história cien
Číslo produktu: 04143
Vydavateľ: Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Rok vydania: 2009
Cena:
5,25 €

Viac o knihe

Pri príležitosti 60. jubilejnej divadelnej sezóny Divadla Andreja Bagara v Nitre vychádza v decembri 2009 kniha Evy Pavlíkovej Rozhovory spoza opony.

Kniha vznikla spracovaním televíznych rozhovorov pre magazín KULTURKLUB v TV Centrál Nitra, ktorý už niekoľko rokov moderuje autorka knihy Eva Pavlíková, umelecká šéfka a členka umeleckého súboru DAB Nitra. V knihe sú rozhovory so 40 osobnosťami DAB Nitra, ktorí sú členmi umeleckého súboru, alebo v ňom pôsobili, ale aj s tými, čo už odišli do pomyselného divadelného neba a výraznou mierou sa zapísali do histórie nitrianskeho divadla. Milou spomienkou je časť venovaná úžasnej herečke Adele Gáborovej a nezabudnuteľnému Milanovi Kiššovi.

Čitatelia sa dozvedia o hereckých začiatkoch mnohých kolegov Evy Pavlíkovej, o ich spolupráci s inými hercami a režisérmi, a to nielen v divadle, ale aj v iných médiách, o ich koníčkoch, o vzťahoch k mestu Nitra a veľa ďalších zaujímavých informácií. Známych hercov budú môcť spoznať nie v ich postavách, ktoré stvárňujú na javisku, ale ako ľudí žijúci bežný život.

Autorom fotografií hercov je Filip Vančo, jazyková úprava Jozef Fabuš, grafická úprava a tlač Peter Jánsky.

Počet strán: 200
Jazyk: slovenský
Väzba: brožovaná
Stav obálky: 5/5
Stav knižného bloku: 5/5

NDUyNT