Úvod » Národopis » Štyri svedectvá / Four testimonials


        

Štyri svedectvá / Four testimonials

Predané

 

Číslo produktu: 00581
Rok vydania: 2009
Cena:
28,00 €

Sada štyroch publikácií
Karner sv. Michala, Ilešháziovci, Rotunda a archeologické nálezy na Trenčianskom hrade a Tiene minulosti
4 knihy v darčekovej kazete

 

Karner sv. Michala / St. Michael´s charnel house
V knižnej publikácii autor predstavuje Karner sv. Michala. Okrem hradu je to jediná neporušená gotická stavba v meste. Bol postavený začiatkom 15. storočia ako kostnica, potom slúžil aj ako kaplnka a v čase tureckých nájazdov slúžil ako mestská zbrojnica a kovolejárska dielňa. Objekt je po kompletnej rekonštrukcii, v pôsobivom priestore je tu vystavená kolekcia sakrálneho umenia z druhej tretiny 15. storočia zo zbierok Trenčianskeho múzea. V knihe sú predstavené umelecké diela, ktoré sú v Karneri sv. Michala vystavené. Je to kolekcia vzácnych gotických drevených plastík, doplnená maliarskymi dielami z obdobia baroka a kovovými artefaktami.

 

Ilešháziovci / Illésházy
Vojaci, diplomati, zberatelia a mecéni
Rod Ilešháziovcov panoval na Trenčianskom hrade po šesť generácií, celkovo 241 rokov. Publikácia prináša mnoho zaujímavých historických faktov, životopisy najvýznamnejších predstaviteľov rodu, v ktorých sa premietajú dobové pomery nielen Trenčianskeho kraja, ale celej strednej Európy a zároveň predstavuje rozsiahlu a kvalitnú zbierku obrazov tohto rodu.

 

Rotunda a archeologické nálezy na Trenčianskom hrade / Rotunda and archeological finding on the Trenčín castle
Publikácia predstavuje dejiny prvej sakrálnej stavby na hradnej vyvýšenine a prehľadne predstavuje historické poklady ukryté v časti expozičných priestorov Trenčianskeho hradu – základy románskej rotundy a nálezy, ktoré dokladujú rôzne historické obdobia ako počiatky hradu, stredoveké osídlenie hradu, príchod Slovanov, obdobie tatarských vpádov, obdobie vlády Matúša Čáka, obdobie sťahovania národov, pobytu Keltov, Rímanov, exponáty, ktoré dokladujú vývoj kovovej a keramickej výroby.

 

Tiene minulosti / Shadows of te past
Publikácia zachytáva výstavu Tiene minulosti, ktorá bola venovaná pamiatke obetí holokaustu v Trenčianskom samosprávnom kraji a bola inštalovaná v roku 2008 v Trenčianskom múzeu. Obsahuje pohľad do expozičného priestoru v Trenčianskom múzeu, dokumenty o živote Židov na Slovensku a dokumenty o holokauste.

 

Počet strán: 42+168+42+42
Jazyk: slovenský/anglický
Väzba: pevná 
Stav dosiek: 5/5
Stav knižného bloku: 5/5

MzIyZG